×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getPhotos&photoset_id=72157675571423350&format=json&media=photos&per_page=20&api_key=ff830b97edbcfa60ca075226da0c915c&nojsoncallback=1&extras=date_upload,date_taken,owner_name,original_format,last_update,tags,o_dims,views,media,path_alias,url_sq,url_t,url_s,url_m,url_o.

niedziela, 20 listopad 2016

Gabinet Cieni - ruszamy do pracy!

W niedzielę, 20.11, odbyła się pierwsza konferencja prasowa ministrów w Gabinecie Cieni. Pierwsze posiedzenie Gabinetu odbędzie się w tym tygodniu.  W sprawie "konstytucji dla biznesu" głos zabrał minister rozwoju i infrastruktury w Gabinecie Cieni Sławomir Neumann, minister gospodarki Maria Janyska oraz wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

Miał być przełom w relacjach państwo - przedsiębiorca, a jest zwykła propaganda. Wicepremier M. Morawiecki obiecuje bowiem przedsiębiorcom zasady prawne, które już obowiązują! A dodatkowo, realne działania PiS wobec przedsiębiorców całkowicie przeczą ich deklaracjom.

 

 

 

W "konstytucji dla biznesu"  znajdziemy też wiele propozycji dla przedsiębiorców, które wcześniej to właśnie PiS odrzucał w głosowaniach. Aż prosi się o ponowienie pytanie: jak mają się obietnice M. Morawieckiego do faktycznie prowadzonych działań? Wątpliwość też budzi faktyczne przestrzeganie nowych przepisów przez urzędy, bo przykład i wytyczne idą z góry.

 

 

Szerszy komenatrz do "konstytucji dla biznesu" dostępny tutaj

 

 

- - - - - 

O idei i składzie Gabinetu Cieni: gabinetcieni.org

 

Galeria

{gallery}https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/sets/72157675571423350/{/gallery}