czwartek, 24 listopad 2016

Pierwsze posiedzenie Gabinetu Cieni

17 listopada poznaliśmy ministrów i wiceministrów w Gabinecie Cieni Platformy Obywatelskiej, dzisiaj w Sejmie  odbyło się jego pierwsze posiedzenie.

Posiedzenie miało charakter organizacyjny. Przedstawiony został rzecznik Gabinetu Cieni - został nim Bartosz Arłukowicz.

Niedługo poznamy również innych ekspertów, którzy dołączą do zespołu. Każdemu z gabinetów doradzać będzie były lub obecny euro poseł i samorządowiec. Pracę gabinetów koordynować będzie sekretarz. Dzięki temu działania będą harmonijne i skoordynowane. Oprócz recenzji rządu, ministerstwa będą przedstawiać własne rozwiązania oraz tłumaczyć Polakom ustawy PiS w taki sposób, aby były jak najbardziej zrozumiałe dla wszystkich obywateli.

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej odwiedzają wszystkie regiony Polski w ramach spotkań obywatelskich. Podczas spotkań rozmawiają z mieszkańcami na temat bieżących problemów i wyzwań, które mogłyby polepszyć sytuację ich regionów. W wyniku  tych rozmów będą przygotowane przez członków gabinetu rozwiązania legislacyjne. Gabinet Cieni pracuje już nad podsumowaniem pracy pierwszego roku wszystkich ministerstw - każdy z resortów zostanie zrecenzowany na konferencjach prasowych, które organizowane będą w poniedziałki, środy, czwartki i piątki. Wszystkie resorty zostaną podsumowane do końca 2016 roku.

Posiedzenia będą się obywały co wtorek o godzinie 13:00, w tygodniach sejmowych posiedzenie mogą być przesunięte na inne terminy. Już w niedzielę zapraszamy na konferencję Gabinetu Cieni w Sopocie, gdzie podsumowane zostaną efekty pracy ministra zdrowia.

 

Galeria

Kliknij, aby zobaczyć większe zdjęcie 31179510566_5d09210d24_b.jpg

Kliknij, aby zobaczyć większe zdjęcie

View this photo set on Flickr