piątek, 02 grudzień 2016

Kompromitacja i nieudolność - #CzarnyRok w MSWiA

W piątek na konferencji prasowej posłowie Borys Budka oraz Wojciech Wilk odpowiadający w Gabinecie Cieni za sprawy wewnętrzne i administrację skomentowali dramatyczny rok w tym obszarze pod kierownictwem Mariusza Błaszczaka.

- Przez ostatni rok dokonano destrukcji w obszarze bezpieczeństwa Polaków – tak konferencję rozpoczął Borys Budka. To jedno zdania najkrócej podsumowuje działania PiS-u, począwszy od rekordowo długiego wakatu na stanowisku Komendanta Głównego Policji po kompromitującej nominacji Zbigniewa Maja, na sparciałej oponie w prezydenckiej limuzynie kończąc. Minister Błaszczak i politycy PiS zastraszają funkcjonariuszy, którzy podejmują interwencję wobec działaczy PiS łamiących prawo. Minister jest bierny wobec rosnącej fali nienawiści na tle rasowym i religijnym. To tylko niektóre ze skandalicznych działań.

Drugim obszarem, w którym PiS dokonało kompletnych zniszczeń, jest administracja publiczna. Poprzez zlikwidowanie konkursowych zasad rekrutacji na stanowiska kierownicze zniszczono służbę cywilną, otwierając tym samym szeroko furtkę do administracji PiSiewiczom - a to wszystko w imię zaspokajanie swojej rządzy władzy. - PiS podważyło zaufanie obywateli do administracji – mówił podczas konferencji Wojciech Wilk.

Dzisiaj PiS dopełniło obrazu zniszczenia wprowadzając antyobywatelską ustawę o zgromadzeniach, która godzi w podstawowe prawa Polaków. - Nie ma zgody na deptanie demokracji i prac obywatelskich. Ale nie boimy się PiS-u i ich ustawy, bo wierzymy w Polaków - komentował Borys Budka.

Co należy robić? Należy się nie bać i być gotowym do walki o demokrację w Polsce, z takim apelem zwrócił się do wszystkich szef Gabinetu Spraw Wewnętrznych i Administracji Borys Budka - Apeluję do Polaków: nie bójcie się protestować, wychodzić na ulice. W każdym regionie Polski otrzymacie od PO pomoc - zadeklarował.

Już dziś wsparcie można uzyskać w biurach regionalnych PO oraz w biurach parlamentarzystów, a już niedługo uruchomimy sieć Biur Interwencji Obywatelskiej w całej Polsce, służących walce z naruszeniami praw obywatelskich.