×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getPhotos&photoset_id=72157675513335812&format=json&media=photos&per_page=20&api_key=ff830b97edbcfa60ca075226da0c915c&nojsoncallback=1&extras=date_upload,date_taken,owner_name,original_format,last_update,tags,o_dims,views,media,path_alias,url_sq,url_t,url_s,url_m,url_o.

niedziela, 27 listopad 2016

Gabinet Cieni przeciwko likwidacji szpitali

W Sopocie odbyła się konferencja prasowa członków Gabinetu Cieni - odpowiedzialnych za zdrowie Tomasza Grodzkiego i Lidii Gądek oraz rzecznika Gabinetu Bartosza Arłukowicza. W trakcie konferencji politycy PO podsumowywali rok ministra Radziwiłła i sprzeciwiali się jego propozycjom, które grożą likwidacją ok. 160 placówek ochrony zdrowia w całej Polsce.

Konferencja odbyła się w Szpitalu Reumatologicznym w Sopocie. To jedna z placówek, która jest zagrożona w związku z propozycjami Konstantego Radziwiłła. - Los wielu szpitali, w tym tego w Sopocie, leży w rękach ministra zdrowia. Apelujemy, by wycofał się z proponowanych rozwiązań - mówił Bartosz Arłukowicz. - Minister zapowiada, że "nie będzie kolejek". Jeśli tak będzie, to raczej dlatego, że nie będzie do czego ich ustawiać - wtórowała mu wiceminister zdrowia w Gabinecie Cieni Lidia Gądek.

 

 

Na konferencji podsumowany został też rok działalności ministra - oprócz szkodliwych dla szpitali zmian, na liście "osiągnięć" szefa resortu zdrowia znalazły się m.in. likwidacja wprowadzonego przez koalicję PO-PSL programu in vitro, a także oszustwo wyborcze, jakim okazał się program darmowych leków dla seniorów. - Minister miesza medycynę z polityką - bo tylko względami politycznymi da się wytłumaczyć likwidację programu in vitro, dzięki któremu na świat przyszło kilka tysięcy dzieci - mówił prof. Tomasz Grodzki.

 

 

Była to druga konferencja Gabinetu Cieni po zeszłotygodniowym komentarzu do tzw. konstytucji dla biznesu Mateusza Morawieckiego, a jednocześnie pierwsza z cyklu konferencji podsumowujących rok działań poszczególnych ministrów rządu PiS. Gabinet będzie regularnie przedstawiał podsumowania działań kolejnych resortów na konferencjach prasowych, do końca roku 2016 zrecenzowane zostaną wszystkie ministerstwa.
KONFERENCJA GABINETU CIENI W SOPOCIE

 

Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej został powołany decyzją Rady Krajowej 17 listopada. Najważniejsze informacje na temat gabinetu i jego skład znajdziecie na stronie gabinetcieni.org.

Galeria

{gallery}https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/albums/72157675513335812{/gallery}