środa, 30 listopad 2016

Gabinet Cieni podsumował #CzarnyRok dla finansów

W Sejmie odbyła się kolejna konferencja Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej - tym razem poświęcona była fatalnej polityce finansowej i podatkowej PiS.

Polska stała się zakładnikiem obietnic wyborczych PiS. Polityka finansowa PiS opiera się na oszustwie. Czarną serię oszustw zaczęła nowelizacja budżetu z 2015 – mówiła poseł Izabela Leszczyna podczas konferencji.

 

 

Co można zarzucić PiS? Przede wszystkim niespełnianie obietnic. Z programu 500+ wykluczono pierwsze dzieci. Wicepremier Morawiecki wprost na spotkaniu z sympatykami PiS w Bydgoszczy mówił, że ten program jest na kredyt. Czym to skutkuje? Rekordowym deficytem na poziomie 60 mld złotych, a 60 mld deficytu to prawie 3% PKB. To grozi stratą środków UE - prawie 500 mld wynegocjowanych przez PO – mówiła poseł Leszczyna będąca wiceszefem Gabinetu Finansów.

Kolejną fatalną decyzją podjętą przez PiS jest obniżenie wieku emerytalnego – za tę decyzję zapłacą wszyscy: emeryci i przyszłe pokolenia, które zostały pozbawione szansy na bezpieczną emeryturę. Budżet w następnych latach straci miliardy.

 

 

Dodatkowo wielkim problemem dla obywateli i przedsiębiorców jest brak wizji i przejrzystości w podatkach. Nowe daniny i chaos informacyjny wyhamowują inwestycje i rozwój. - Rząd nie ma wizji systemu podatkowego - to prowadzi do niepewności wśród podatników. Nie wiemy czy i kiedy będzie uchwalona nowa ordynacja podatkowa, a to kluczowe dla systemu podatkowego – mówił prof. Włodzimierz Nykiel szef Gabinetu Finansów.

 

 

Obecny czarny rok dla finansów państwa podsumował również Przewodniczący Platformy Obywatelskiej i szef Gabinetu Cieni Grzegorz Schetyna - Za naszych rządów przeprowadziliśmy Polskę suchą stopą przez światowy kryzys utrzymując wzrost PKB. Dziś wchodzimy w kryzys państwa PiS: spowolnienie wzrostu PKB, osłabienie złotego, wyhamowanie inwestycji. PiS prowadzi Polskę wprost do załamania gospodarczego.

 

Zobacz podsumowanie #CzarnyRok dla finansów państwa