poniedziałek, 05 grudzień 2016

#CzarnyRok dla obrony narodowej

Podczas dzisiejszej konferencji #GabinetCieni podsumował #CzarnyRok dla obrony narodowej i bezpieczeństwa Polski.

- Każda minuta fukcjonowania A. Macierewicza na stanowisku obrony narodowej to szkoda dla Polski. Składaliśmy wniosek o odwołanie ministra Macierewicza i gdyby PiS przychylił się do tego wniosku dziś uniknęlibyśmy wielu afer - mówił Tomasz Siemoniak podczas konferencji #GabinetCieni.

Wszystko zaczęło się od kłamstwa Beaty Szydło (wówczas kandydatki na premiera) na temat ministra obrony narodowej. Media i politycy mówili, że ministrem obrony narodowej w nowym rządzie PiS zostanie A. Macierewicz. Wtedy Beata Szydło postanowiła zdementować te doniesienia i ogłosiła, że w jej rządzie ministrem obrony będzie Jarosław Gowin. Jak się skończyła ta historia wszyscy wiemy. Dalej było i jest tylko gorzej.

Oprócz fali #PiSiewicze w spółkach podległych ministrowi obrony mamy do czynienia z ogromem niekompetencji i kompromitujących wypowiedzi. Niestety słowa ministra Macierewicza idą w świat i przez to Polska przestaje być wiarygodnym partnerem i sojusznikiem. Okazuje się dodatkowo, że polski minister obrony ma niejasne powiązania z zagranicznymi lobbystami.

Ponadto przez nieodpowiedzialne i polityczne działania A. Macierewicza Polska utraciła kontrakt na zakup 50 śmigłowców i utworzenia 6 tys. miejsc pracy. I jeszcze ostatnie informacje o tworzeniu Wojsk Obrony Terytorialnej - politycznej armii pod rozkazami Macierewicza.

- Określenie czarny rok to nie przesada, mamy do czynienia z demolowaniem polskiej armii i bezpieczeństwa - podsumował w krótkich słowach to, co dzieje się w ministerstwie obrony narodowej Tomasz Siemoniak, wiceszef Gabinetu Cieni.