×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getPhotos&photoset_id=72157673692162923&format=json&media=photos&per_page=20&api_key=ff830b97edbcfa60ca075226da0c915c&nojsoncallback=1&extras=date_upload,date_taken,owner_name,original_format,last_update,tags,o_dims,views,media,path_alias,url_sq,url_t,url_s,url_m,url_o.

czwartek, 08 grudzień 2016

#CzarnyRok dla polityki zagranicznej

Polityka prowadzona przez PiS to chaos i samowykluczenie. W Sejmie odbyła się konferencja prasowa Gabinetu Cieni podsumowująca politykę zagraniczną rządu PiS.

 

 

Rząd Beaty Szydło postanowił lekceważyć większość europejskich instytucji i obrażać dotychczasowych partnerów – jest to działanie na szkodę polskiej racji stanu. Temu wszystkiemu towarzyszy całkowity chaos panujący w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Witold Waszczykowski nie panuje nad zatrudnionymi dotąd urzędnikami w placówkach za granicą, a na dodatek szykuje atak PiSiewiczów na służbę dyplomatyczną. Jak osoby bez doświadczenia i bez kompetencji mają zapewnić skuteczną realizację polskich interesów? – pytał na konferencji Rafał Trzaskowski szef Gabinetu Spraw Zagranicznych.

 

 

Polska jeszcze niedawno była europejskim liderem polityki wschodniej. Rok pod rządami PiS wystarczył, aby tę pozycję zaprzepaścić i przynieść polskiej polityce wschodniej katastrofalne straty. Podczas swoich rządów, partia Jarosława Kaczyńskiego pozbyła się wszystkich narzędzi, które pozwalały prowadzić aktywną politykę wschodnią, dzisiaj tej polityki już nie ma – mówił poseł Robert Tyszkiewicz.

 

 

Sławomir Nitras wiceszef Gabinetu Spraw Zagranicznych przedstawił żądania Platformy Obywatelskiej ws. polityki zagranicznej. Domagamy się od premier Beaty Szydło informacji i debaty podtrzymującej polskie priorytety w polityce zagranicznej oraz wsparcia Donalda Tuska w objęciu przez niego drugiej kadencji Przewodniczącego Rady Europejskiej. Poparcie dla byłego premiera nie jest kwestią politycznej rozgrywki pomiędzy partiami, ale kwestią polskiej racji stanu.

 

 

Zobacz podsumowanie #CzarnyRok dla polityki zagranicznej

 

Galeria

{gallery}https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/sets/72157673692162923{/gallery}