sobota, 10 grudzień 2016

#CzarnyRok dla rolnictwa

Nie było jeszcze tak nieudolnego i fatalnego ministra rolnictwa jak dziś. Minister rolnictwa - Krzysztof Jurgiel podejmuje decyzje, które szkodzą polskim rolnikom! #GabinetCieni podsumował #CzarnyRok dla rolnictwa. 

Ustawa o „ochronie ziemi” miała bronić polskiej ziemi przed cudzoziemcami, a broni przed polskimi rolnikami. Przez te złe przepisy rolnik nie może dysponować swoją ziemią - to państwo PiS musi wyrazić zgodę na to, co może obywatel Polski zrobić ze swoją wartością. To absurd. Ta ustawa narusza prawa obywateli i Konstytucję.

Minister rolnictwa skupia się przede wszystkim na polityce kadrowej. Rozpoczął swoją działalność od czystek kadrowych, a przez zmiany w kierownictwie stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie minister niszczy światową markę polskiego konia arabskiego.

Minister Jurgiel nie robi nic w związku z zagrożeniem epidemią afrykańskiego pomoru świń. Odnotowano przypadki zachorowań na ASF już na terenie 3 województw. Przez zaniechania ministra rolnicy mogą ponieść ogromne straty.

W trakcie kampanii wyborczej PiS obiecywał wiele: wyrównanie dopłat bezpośrednich, cofnięcie unijnych kar, zmiany w dofinansowaniu sektora mlecznego i wieprzowego, skup interwencyjny… nic z tego nie zostało zrobione. Rolnicy zostali oszukani.

 

Zobaczcie konferencję:

 

Zobaczcie podsumowanie: