×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getPhotos&photoset_id=72157677693526896&format=json&media=photos&per_page=20&api_key=ff830b97edbcfa60ca075226da0c915c&nojsoncallback=1&extras=date_upload,date_taken,owner_name,original_format,last_update,tags,o_dims,views,media,path_alias,url_sq,url_t,url_s,url_m,url_o.

sobota, 10 grudzień 2016

#CzarnyRok dla rolnictwa

Nie było jeszcze tak nieudolnego i fatalnego ministra rolnictwa jak dziś. Minister rolnictwa - Krzysztof Jurgiel podejmuje decyzje, które szkodzą polskim rolnikom! #GabinetCieni podsumował #CzarnyRok dla rolnictwa. 

Ustawa o „ochronie ziemi” miała bronić polskiej ziemi przed cudzoziemcami, a broni przed polskimi rolnikami. Przez te złe przepisy rolnik nie może dysponować swoją ziemią - to państwo PiS musi wyrazić zgodę na to, co może obywatel Polski zrobić ze swoją wartością. To absurd. Ta ustawa narusza prawa obywateli i Konstytucję.

Minister rolnictwa skupia się przede wszystkim na polityce kadrowej. Rozpoczął swoją działalność od czystek kadrowych, a przez zmiany w kierownictwie stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie minister niszczy światową markę polskiego konia arabskiego.

Minister Jurgiel nie robi nic w związku z zagrożeniem epidemią afrykańskiego pomoru świń. Odnotowano przypadki zachorowań na ASF już na terenie 3 województw. Przez zaniechania ministra rolnicy mogą ponieść ogromne straty.

W trakcie kampanii wyborczej PiS obiecywał wiele: wyrównanie dopłat bezpośrednich, cofnięcie unijnych kar, zmiany w dofinansowaniu sektora mlecznego i wieprzowego, skup interwencyjny… nic z tego nie zostało zrobione. Rolnicy zostali oszukani.

 

Zobaczcie konferencję:

 

Zobaczcie podsumowanie:

Galeria

{gallery}https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/sets/72157677693526896{/gallery}