środa, 18 styczeń 2017

Gabinet Cieni o walce ze smogiem

Od ponad roku obecny rząd nie zrobił nic żeby walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Gabinet Cieni zaprezentował pakiet rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza.

Czyste powietrze jest elementem bezpieczeństwa zdrowotnego. Za to odpowiada rząd. Czyste powietrze nie powinno być luksusem. Trzeba po prostu wziąć się do pracy. Potrzeba strategicznych inwestycji – mówiła podczas konferencji posłanka Gabriela Lenartowicz.

 

Co proponuje Platforma Obywatelska? Przede wszystkim realizację przyjętego przez rząd PO w 2015 roku a wstrzymanego przez PiS, Krajowy Program Ochrony Powietrza. Postulujemy przeznaczanie 0,5% PKB na ochronę powietrza. Bardzo ważnym elementem naszej propozycji są elementy finansowe i podatkowe. Uważamy, że należy wspierać finansowo wymianę urządzeń ciepłowniczych na nowoczesne i ekologiczne oraz rozwijać sieć ciepłowniczą. Proponujemy ulgi podatkowe i dopłaty dla gospodarstw korzystających w czystych źródłem energetycznych.

 

 

PiS przez rok nie zaproponował żadnego rozwiązania kwestii zanieczyszczenia powietrza. Bagatelizuje te kwestie mówiąc, że to sztuczny problem, że to zjawisko naturalne. Co wystarczyłoby zrobić, aby walczyć ze smogiem? Kontynuować działania rozpoczęte przez rząd PO.