wtorek, 14 luty 2017

Szkodliwa ustawa o sieci szpitali

Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej zaapelował do premier Beaty Szydło, aby w interesie pacjentów nie podpisywała się pod szkodliwą ustawą o sieci szpitali. 

 

Ustawa o sieci szpitali jest zła, napisana przez amatorów, którzy nie rozumieją funkcjonowania współczesnej opieki medycznej. Wprowadzenie tej ustawy grozi wydłużeniem się kolejek w szpitalach. Proponowana ryczałtowa opłata za usługi medyczne doprowadzi to tego, że placówki medyczne będą leczyły tylko łatwe i tanie przypadki.  

 

 

Grozi nam również inwazja PiSiewiczów na służbę zdrowia. Ludzie związani z PiSem będą mogli zajmować stanowiska dyrektorskie w szpitalach. Na szpitale spadnie również odpowiedzialność za nocną i świąteczną pomoc lekarską, którą dotychczas zajmowali się lekarze rodzinni. Ograniczony zostanie również dostęp do lekarzy specjalistów w szpitalach.

 

To wszystko będzie miało jeszcze jedną groźną konsekwencję, wprowadzenie ustawy o sieci szpitali grozi zamknięciem nawet 300 szpitali.

 

Ustawa o sieci szpitalu, wprowadzi chaos w służbie zdrowia. Działanie PiSu jest wbrew interesowi pacjentów, jest dla nich groźna.