wtorek, 21 luty 2017

Gabinet Cieni żąda dymisji Jana Szyszki

Złożyliśmy projekt ustawy, który zatrzyma zmasowaną wycinkę drzew w Polsce. Domagamy się również odwołania ze stanowiska Jana Szyszki.

Ustawa o ochronie środowiska, która pozwoliła na masową wycinkę drzew, została przyjęta na nielegalnym posiedzeniu Sejmu w Sali Kolumnowej. Przeprowadzono ją przez parlament w ciągu dwóch dni, jako projekt poselski - bez konsultacji, bez zastanowienia. Efektem tej skandalicznej ustawy jest masowa wycinka drzew w całej Polsce.

 

 

 

Przygotowany przez nas projekt zakłada powrót do przepisów sprzed końca roku, kiedy to gminy wydawały zgodę na wycięcie drzew. Ten projekt musi być procedowany natychmiast, dlatego zwracamy się do marszałka Sejmu o przyjęcie go w trybie przyspieszonym.

 

 

 

Projekt ustawy można pobrać poniżej:

 

Drogą decyzją odnośnie ochrony środowiska jest wniosek o odwołanie Jana Szyszki z funkcji Ministra Ochrony Środowiska. To pierwszy minister środowiska w historii polski, który chroni środowisko siekierą. Co więcej min. nie ma żadnego pomysłu na walkę ze smogiem i ustępuje środowiskom łowieckim jak np. w przypadku odstrzału żubrów.

 

 

 

Nowelizacja ustawy o ochronie środowiska jest testem na wiarygodność PiSu. Poseł Jarosław Kaczyński zapowiedział wczoraj, że trzeba ją zmienić – my mówimy sprawdzam. A do wszystkich posłów PiS apelujemy, żeby zagłosowali razem z nami za odwołaniem Jana Szyszki z funkcji. Ten człowiek jest prawdziwym szkodnikiem w dziedzinie ochrony środowiska.