×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getPhotos&photoset_id=72157682518682615&format=json&media=photos&per_page=20&api_key=ff830b97edbcfa60ca075226da0c915c&nojsoncallback=1&extras=date_upload,date_taken,owner_name,original_format,last_update,tags,o_dims,views,media,path_alias,url_sq,url_t,url_s,url_m,url_o.

piątek, 14 kwiecień 2017

Andrzej Rzońca głównym ekonomistą Platformy Obywatelskiej

W Biurze Krajowym Platformy Obywatelskiej odbyła się konferencja Przewodniczącego Gabinetu Cieni Grzegorza Schetyny, w jej trakcie przestawiono nowego głównego doradcę ekonomicznego Platformy Obywatelskiej dr hab. Andrzeja Rzońcę oraz raport „Gospodarcze konsekwencje dobrej zmiany”.

Dr hab. Andrzej Rzońca jest ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Był między innymi doradcą Prezesa Narodowego Banku Polskiego, odbył staż w Europejskim Banku Centralnym oraz był współpracownikiem Banku Światowego. Był również członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

W trakcie konferencji Andrzej Rzońca zaprezentował swój raport dotyczący skutków polityki gospodarczej PiS. Wnioski są porażające dla obecnego rządu. PiS podejmuje złe decyzje gospodarcze. Po pierwsze pod rządami PiS rośnie zadłużenie, nie powinno się tak dziać w czasach dobrej koniunktury. Z zaprezentowanej analizy wynika również, że decyzje jak obniżenie wieku emerytalnego będą ogromny kosztem dzisiaj i w przyszłości, a utrzymanie tego rozwiązania będzie skutkowało wzrost składek i obciążeń w przyszłości.  Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem, który można pobrać poniżej.

Andrzej Rzońca razem z członkami Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej: Izabelą Leszczyną, Januszem Cichoniem oraz Dariuszem Rosatim będzie tworzył rozwiązania programowe PO na następne wybory oraz na bieżąco analizował działania obecnego rządu. 

 

Media

Galeria

{gallery}https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/albums/72157682518682615{/gallery}