×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: https://api.flickr.com/services/rest/?method=flickr.photosets.getPhotos&photoset_id=72157682471432535&format=json&media=photos&per_page=20&api_key=ff830b97edbcfa60ca075226da0c915c&nojsoncallback=1&extras=date_upload,date_taken,owner_name,original_format,last_update,tags,o_dims,views,media,path_alias,url_sq,url_t,url_s,url_m,url_o.

środa, 12 kwiecień 2017

Gabinet Cieni rozpoczyna prace nad Ustawą o młodzieży

Gabinet Cieni zaprezentował harmonogram pracy nad Ustawą o młodzieży. Jest to wyjątkowy w skali całej polski pomysł na stworzenie wspólnie z młodymi ludźmi ram politycznych dla ich funkcjonowania w Polsce. Takiej ustawy brakuje w naszym kraju.

Poseł Arkadiusz Marchewka Szef Gabinetu Cyfryzacji, Innowacji i Młodzieży oraz Michał Braun Pełnomocnik do spraw społeczeństwa obywatelskiego w Gabinecie Cieni zaprezentowali główne założenia naszej propozycji. Polityka młodzieżowa musi opierać się na kilku filarach.

 

 

Chcemy żeby rząd przynajmniej raz na 4 lata opracowywał politykę młodzieżową wymaga to współpracy wielu ministerstw, dlatego potrzebny będzie organ koordynacyjny. Potrzebne jest również wprowadzenie mechanizmu Youth Check – czyli jak dana regulacja wpływa na młodych ludzi.

Będziemy pracować nad rozwiązaniami, które zwiększą udział młodych w procesie decyzyjnym oraz stworzenie miejsc, w których młodzi będą mieli dostęp do rzetelnej informacji, stworzymy miejsca, w których młodzi będą mieli do niezależnych informacji, tworzone przy współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

 

 

PiS nie zrealizowało swoich obietnic dotyczących młodych, upolityczniła ten obszar społeczeństwa i zrzuciło na młodych np. obniżenie wieku emerytalnego, – kiedy konsekwencje tej decyzji będą najbardziej odczuwalne do dzisiejsi 20 latkowie będą rządzić Polską. Chcemy stworzyć im realną możliwość partycypacji i tworzenia przyszłości naszego kraju.

 

 

Po więcej informacji na temat całego projekty zapraszamy na stronę internetową.

 

Galeria

{gallery}https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/sets/72157682471432535{/gallery}