poniedziałek, 08 maj 2017

Wnioski po kontroli w MON w związku z przetargiem na śmigłowce wojskowe

Zespół kontrolny PO ustala jak wyglądał przetarg na śmigłowce dla polskiego wojska. Politycy PO, w tym wiceszef Gabinetu Cieni Obrony Cezary Tomczyk, sprawdzili w resorcie dokumentację związana z przetargiem na śmigłowce. 

-Z dokumentów jasno wynika, że Pan Wacław Berczyński przez 8 miesięcy miał dokumenty w swoim posiadaniu - dodał wiceszef Gabinetu Obrony Narodowej Cezary Tomczyk. 

Członkowie zespołu wnioskują do Prokuratora Generalnego Zbigniewa  Ziobry o to, by w ciagu 48 godzin wszczął postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w związku z ujawnieniem tajemnic polskiego wojska. 

-Mamy do czynienia z wielką aferą Antoniego Macierewicza, w tle mamy 13 mld zł, w tle mamy być może złamanie tajemnicy państwowej i w tle mamy grupę, która wykańczała Caracale, o której mówił sam Pan Wacław Berczyński - powiedział podczas konferencji prasowej poseł Cezary Tomczyk  

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Gabinecie Cieni poseł Mariusz Witczak zaznaczył, że z dokumentacji wynika, iż obok Pana Wacława Berczyńskiego dostęp do dokumentów przetargowych miał również Pan Kazimierz Nowaczyk i Pan Bartłomiej Misiewicz.  

Media