czwartek, 11 maj 2017

#WzywamyDoDebaty

Na konferencji prasowej Przewodniczący Grzegorz Schetyna wezwał przedstawicieli PiS do debaty o wizji państwa w jego najważniejszych obszarach.

 

Apelujemy do Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło i ministrów rządu PiS aby podjęli wyzwanie i stanęli do merytorycznej debaty z przedstawicielami Platformy o najważniejszych sprawach dla Polski. Otrzymaliśmy pięć pytań i na wszystkie pięć jeszcze raz wyraźnie odpowiadamy. #WzywamyDoDebaty

Opublikowany przez Platforma Obywatelska na 10 maja 2017

 

 

Wezwanie do debaty jest odpowiedzią na nieuzasadnione zarzuty ze strony PiS o rzekomym braku programu PO. Platforma swój program przyjęła na konwencji w Gdańsku 2 października zeszłego roku. Od tamtej pory intensywnie spotyka się z Polakami we wszystkich województwach debatując o nim. Nasza propozycja jest prosta, domagamy się debat w kluczowych obszarach funkcjonowania kraju, poniżej przestawiamy ich listę oraz naszych przedstawicieli:

- Grzegorz Schetyna vs Jarosław Kaczyński
- prof. Andrzej Rzońca vs Mateusz Morawiecki – gospodarka i finanse
- Rafał Trzaskowski vs Witold Waszczykowski – polityka zagraniczna
- Borys Budka vs Zbigniew Ziobro – wymiar sprawiedliwości
- Krzysztof Brejza vs Mariusz Błaszczak – sprawy wewnętrzne
- Stanisław Gawłowski vs Jan Szyszko – ochrona środowiska
- Tomasz Siemoniak vs Antoni Macierewicz – bezpieczeństwo, obrona narodowa 

Mówimy sprawdzam PiSowskiej propagandzie, jeśli uchylą się od debaty to ostateczny dowód na to, że nie chcą rozmawiać ze społeczeństwem i boją się rozmowy o realnych skutkach prowadzonej przez nich polityki.