wtorek, 23 maj 2017

Wniosek o powołanie komisji śledczej do spraw zbadania okoliczności śmierci Igora Stachowiaka

PO złożyła we wtorek wniosek o powołanie w Sejmie komisji śledczej, która miałaby zbadać okoliczności zatrzymania i śmierci Igora Stachowiaka. Domagamy się między innymi zbadania powiązań niektórych wrocławskich policjantów z politykami PiS.

Minister Spraw Wewnętrznych w Gabinecie Cieni PO Borys Budka uważa, że wydarzenia we Wrocławiu pokazały, iż "nikt w Polsce nie może czuć się bezpieczny, ponieważ państwo PiS nie działa". Polityk podkreślił że, wbrew zeszłorocznym deklaracjom szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, nie ma winnych tej bulwersującej śmierci. 

Poseł Borys Budka jest przekonany, że należy przyjrzeć się powiązaniom niektórych wrocławskich policjantów z politykami PiS, w szczególności z szefową kancelarii premiera Beatą Kempą. 

Borys Budka poinformował, że komendant miejski policji we Wrocławiu, Dariusz Kokornaczyk i jego I zastępca, Jerzy Kokot pochodzą z Sycowa, rodzinnej miejscowości Beaty Kempy. Powstaje więc pytanie, czy szefowa Kancelarii Premiera miała wpływ na awans tych funkcjonariuszy.  

To naszym zdaniem powinna wyjaśnić sejmowa komisja śledcza. 

 

 

Media