Krzysztof Gadowski

Wiceszef Gabinetu Energii

Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem oraz z zakresu samorządu lokalnego (na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego). Ma uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, jest certyfikowanym trenerem biznesu (2013, Szkoła Trenerów Biznesu Grupy SET).

Karierę zawodową rozpoczął w górnictwie, w Kopalni Węgla Kamiennego „Manifest Lipcowy” (dziś „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie”). W latach 1991–1998 był zastępcą dyrektora, a następnie dyrektorem w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju. Od 1998 do 2002 roku wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju i radny miejski. Jednocześnie w latach 1998–2005 był członkiem zarządu Euroregionu „Śląsk Cieszyński” i wiceprezesem Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”.

Od 2005 roku do dziś poseł na Sejm RP. Zasiada w Komisjach do Spraw Energii i Skarbu Państwa, do Spraw Unii Europejskiej, jest wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii, a także członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki. Wcześniej zasiadał w komisjach: Gospodarki (wiceprzewodniczący), Komisji Nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych, Skarbu Państwa oraz Infrastruktury. Pracował nad kluczowymi projektami ustaw dotyczących górnictwa, m.in. nad ustawą o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Urodzony w 1962 roku. Mąż, ojciec trzech córek. Interesuje się motoryzacją i narciarstwem. Gra w tenisa.