Norbert Obrycki

Wiceszef Gabinetu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej). Stypendysta uczelni w Greifswaldzie, Wiedniu i Berlinie.

Od ponad 15 lat związany z życiem społeczno-gospodarczym Szczecina i Pomorza Zachodniego, zaangażowany w polsko-niemiecką współpracę transgraniczną i polityczną. W latach 2004–2006 był dyrektorem polsko-niemiecko-szwedzkiego Euroregionu Pomerania.

W latach 2004–2011 radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Kierował pracami Komisji Rozwoju, Promocji i Współpracy Międzynarodowej. W latach 2006–2008 był marszałkiem województwa zachodniopomorskiego.

W 2011 roku zdobył mandat senatora. W 2015 roku został wybrany na posła na Sejm RP. Zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Spraw Zagranicznych. 

Urodzony w 1972 roku. Żona Joanna jest stomatologiem, mają dwójkę dzieci. Jako były lekkoatleta w wolnych chwilach chętnie biega. Uwielbia polskie góry, ale również Kaukaz i Alpy. Chętnie czyta reportaże.