Sławomir Neumann

Szef Gabinetu Rozwoju i Infrastruktury

Ekonomista. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (bankowość) i Politechniki Koszalińskiej (ekonomia). Po ukończeniu studiów pracował w bankowości, m.in. jako dyrektor oddziału. Odbył także szkolenia i kursy dotyczące kontroli i audytów projektów finansowanych z funduszy unijnych oraz z zarządzania i gospodarki finansowej zakładów opieki zdrowotnej finansowanych z NFZ.

Rodzinnie związany z Kociewiem, od 1994 roku rozpoczął samorządową przygodę w Starogardzie Gdańskim. Był m.in. radnym i członkiem zarządu miasta. W latach 2002–2007 pełnił funkcję radnego powiatu i starosty starogardzkiego.

Politycznie najpierw działał w KPN i Ruchu Stu. Od 2001 roku budował struktury PO na terenie powiatu starogardzkiego i Pomorza. Od 2007 roku jest posłem na Sejm RP, w VII kadencji Sejmu RP pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Finansów Publicznych i przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej ds. reformy emerytalnej. 6 listopada 2009 roku został wybrany na członka sejmowej komisji śledczej ds. zbadania nielegalnych nacisków na kształt ustawy o grach i zakładach wzajemnych. W 2011 roku ponownie został posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. W sierpniu 2012 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Obecnie jest przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PO RP. Zasiada w sejmowych komisjach Finansów Publicznych oraz Zdrowia. 

Urodzony w 1968 roku. Żonaty, ojciec czterech córek.