Wojciech Król

Wiceszef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Gabinecie Cieni

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego (studia I stopnia) i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (studia II stopnia). Studiował m.in. organizację produkcji filmowej i telewizyjnej, realizację obrazu filmowego, telewizyjnego, fotografii oraz realizację programów dziennikarskich. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa i zarządzania.

Jeszcze w czasie studiów rozpoczął pracę jako dziennikarz w Programie 2 TVP w Warszawie. Po ukończeniu nauki w Łodzi wrócił do rodzinnych Mysłowic, gdzie rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta Mysłowice na stanowisku p.o. rzecznika prasowego. Wkrótce awansował na stanowisko dyrektora kancelarii prezydenta miasta. W lutym 2015 roku objął stanowisko dyrektora gabinetu marszałka województwa śląskiego. W tym samym roku z powodzeniem wystartował w wyborach do Sejmu i został najmłodszym śląskim parlamentarzystą. 

Urodzony w 1985 roku. Żonaty. Zakochany w Bieszczadach i w swoim mieście. Słucha rocka, czyta poezję, biega i jeździ konno.